Produkt dnia
Wiejska Zagroda Indyk z Królikiem 9kg
Wiejska Zagroda Indyk z Królikiem 9kg

275,00 zł

Wiejska Zagroda Indyk z Jagnięciną 9kg
Wiejska Zagroda Indyk z Jagnięciną 9kg

170,00 zł

Piłki z dzwoneczkiem 2szt dla kotów
Piłki z dzwoneczkiem 2szt dla kotów

11,00 zł

szt.
Alpha Spirit 4 MIĘSA Multiproteina 12kg
Alpha Spirit 4 MIĘSA Multiproteina 12kg

240,00 zł

Alpha Spirit Sucha Karma Puppies 12kg
Alpha Spirit Sucha Karma Puppies 12kg

245,00 zł

Wiejska Zagroda Kaczka z Gruszką 9kg
Wiejska Zagroda Kaczka z Gruszką 9kg

235,00 zł

Karma Wiejska Zagroda 9kg Białoryby
Karma Wiejska Zagroda 9kg Białoryby

240,00 zł

Alpha Spirit 7 DAYS FORMULA 12kg
Alpha Spirit 7 DAYS FORMULA 12kg

189,00 zł

Optimanova Adult Mini Digestive Rabbit 8kg
Optimanova Adult Mini Digestive Rabbit 8kg

225,00 zł

Optimanova Puppy Digestive Rabbit 12kg
Optimanova Puppy Digestive Rabbit 12kg

285,00 zł

Optimanova Cat Adult Light Chicken & Rice 2kg
Optimanova Cat Adult Light Chicken & Rice 2kg

40,00 zł

Producenci
Psie życie, dlaczego tak krótkie i jak je wydłużyć? 0
Psie życie, dlaczego tak krótkie i jak je wydłużyć?

Życie psów jest zbyt krótkie.

Żyją średnio około 12 lat. W porównaniu do naszego życia jest to zaledwie mały ułamek.

Cocker Spaniel to pies, który żyje najdłużej.

Pies należący do ras średnich. Jego średnia długość życia to 12-14 lat. Drugą najdłużej żyjącą rasą psów jest mała rasa pudel miniaturowy, który zazwyczaj żyje 10-14 lat.

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do długości życia dorosłych psów. W tym jego długo- i krótkoterminowy stan zdrowia oraz to jak dobrze się starzeją. Jakość życia przed zachorowaniem może również decydować o tym, jak starzeją się w końcowych etapach życia.

Więc chociaż możemy wymienić dwie rasy psów, które żyją średnio znacznie dłużej niż inne rasy. Indywidualna długość życia twojego psa będzie się różnić w zależności od wielu zmiennych.

Według dr. W. Jean Dodds, weterynarza i emerytowanego profesora z UC Davis School of Veterinary Medicine. Istnieją dwa główne czynniki, które determinują długość życia twojego psa. Są to jego geny i środowisko. Chociaż żadne z nich nie jest ważniejsze od drugiego. Oba odgrywają istotną rolę w określaniu zdrowia i oczekiwanej długości życia Twojego psa.

Genetyka

Czynnik, na który nie mamy wpływu, gdy już posiadamy psa to geny. Niektóre psy są genetycznie predysponowane do pewnych problemów zdrowotnych, które mogą skrócić ich życie. Chociaż genetyka nie zawsze określa, jak długo będzie żył Twój pies. Z pewnością może pomóc przewidzieć, jakie problemy mieli jego rodzice. Jakie jest prawdopodobieństwo, że je odziedziczy. Genetyka możemy pomóc podczas wyboru psa. Mówi się o dwóch metodach na psa „zdrowego genetycznie”. 

  1. Jedna z nich to wybór kundelka, który nie przypomina na pierwszy rzut oka żadnej rasy. Jego geny są tak bogate w różne rasy. Psy te często dożywają sędziwego wieku i nie mają takiego problemu z chorobami genetycznymi.
  2. Drugi sposób to wybranie renomowanej i kontrolowanej hodowli psów należącej do polskiego związku kynologicznego. Takie hodowle dbają nie tylko o to, aby szczeniaczek słodko wyglądał na zdjęciu i mniej kosztował, ale też pracują nad tym, aby potomkowie ich psów byli wolni od chorób i wad genetycznych.

Żadna z tych metod nie daje nam 100% pewności. Jednak zwiększa szanse na to, że wybierzemy psiaka, który dożyje „sędziwego” wieku.

 

Środowisko

Środowisko i to jest punkt, w którym mamy duże pole do popisu. Nasze podejście, wiedza i zaangażowanie mogą wiele zmienić.

  1. Pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest odżywianie psa. Psy są mięsożercami. Suche i mokre karmy zawierające dużą ilość mięsa są dla nich najlepszym źródłem niezbędnych składników odżywczych. Karmy pełnowartościowe zaopatrują je w dużą ilość energii. Istnieją badania, które pokazują, że dieta psa może wydłużyć jego życie. Nawet o 1,3-3,3 roku. Karmienie go wysokiej jakości pełnowartościową karmą premium bezzbóż, z pewnością wydłuży to jego życie o kilka dodatkowych lat. Wysokiej jakości karma dla psów może również pomóc chronić już szczenię przed chorobami przewlekłymi. Może znacznie zmniejszyć ryzyko rozwoju pewnych problemów zdrowotnych w późniejszym życiu. Powinieneś szukać naturalnej karmy dla psów, które nie zawierają wypełniaczy. Kukurydzy, soi, pszenicy, kaszy ani innych produktów ubocznych. Poszukaj takiej karmy, która jest zrobiona z naturalnych składników odżywczych. Nie ma w sobie żadnych dziwnych dodatków, takich jak barwniki lub sztuczne aromaty i konserwanty. Dobra karma dla psów będzie również zawierać mięso, które nie jest przetwarzane w bardzo wysokich temperaturach. Utrudnia to strawność karmy i usuwa z niej wartości odżywcze.

Wskazówka: Wybór karm jest ogromny, warto skorzystać z fachowej wiedzy. Możesz się z nami skontaktować pod numerem 665 048 955. Poproś o pomoc w podjęciu najlepszej decyzji akurat dla Twojego psiaka.

  1. Nauka jest bardzo ważnym elementem.

    Uczyć powinien się właściciel, jak i pies. Bądź gotów szukać nowości o psach i nowych rozwiązań starych problemów. Rynek psów i kotów jest jednym z najszybciej się rozwijających. I warto od czasu do czasu trochę poczytać😊. Z kolei nauka i praca z psem zadba o jego rozwój „psiej inteligencji” i lepszą pracę mózgu podeszłym wieku. Zabawy węchowe, komendy, zagadki logiczne to wszystko działa na waszą korzyść. Tworzy więź i bardzo ją buduje.

 

  1. Aktywność fizyczna. Może odgrywać znaczną rolę w długości życia twojego psa, jest to, jak dużo ma aktywności fizycznej. Zdrowy styl życia jest niezbędny, aby żyć o 2-3 lata dłużej niż większość innych psów! Ćwiczenia nie tylko pomagają zwiększyć tętno i metabolizm psa. Mogą pomóc zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów ze stawami, otyłości. Problemów z mięśniami w późniejszych etapach życia. Ruch jest koniecznością dla Twojego psa. Idealna sytuacja jest taka, że spacerujesz z nim co najmniej 30 minut dziennie 5 razy w tygodniu. Jeśli nie możesz tego zrobić, poszukaj innych sposobów, aby go rozruszać!

 

  1. Interakcja społeczna - życie psa to nie tylko samotne posiłki i spacery. Naprawdę ważne jest, aby zrozumieć, że najlepszym sposobem na uszczęśliwienie psa jest interakcja z innymi psami i ludźmi! Mówi się, że psy, które spędzają dużo czasu na w „stadzie”, żyją dłużej niż te, które spędzają większość czasu w samotności. Dbaj o dobre kontakty Twojego psa z innymi.

 

Mam nadzieję, że ten artykuł wnosi trochę ciekawej wiedzy i podejścia do tematu dbania o naszych pupili. Jednocześnie rozpoczyna całą serię, która będzie pojawiać się na naszej stronie centrumpupil.pl i na naszym Facebooku.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl